Praktykowana codziennie ochrona środowiska

Wraz z udostępnianiem tekstyliów wielorazowego użytku i ich prawidłową pielęgnacją każdego dnia mamy znaczący wkład w ochronę środowiska.

Podejmujemy wszelkie próby zoptymalizowania ochrony środowiska. bardusch jest na przykład od lat orędownikiem ręczników materiałowych w przedsiębiorstwach. W odniesieniu do odzieży roboczej stosujemy wszędzie, gdzie to tylko możliwe, tekstylia skontrolowane pod względem zawartości substancji szkodliwych według Öko-Tex® Standard 100.

Nasza grupa jako pierwsze przedsiębiorstwo usługowe w Niemczech wdrożyło system zarządzania ochroną środowiska według rozporządzenia WE 1836/93 i rozwinęło go do postaci EMAS III i ISO 14001. Jako firma świadoma i odpowiedzialna, będziemy dalej konsekwentnie i rozwijać standardy w tym zakresie.

Wyróżnienie przyznane nam w roku 1995, tj. „Nagroda środowiskowa dla przedsiębiorstwa kraju związkowego Badenia-Wirtembergia”, potwierdzamy naszą bieżącą działalnością. Zwłaszcza jako przedsiębiorstwo rodzinne mamy świadomość tego, jak istotna jest odpowiedzialność wobec przyszłych pokoleń. Chcemy być coraz lepsi – to ambicja, która w bardusch obowiązuje także w kwestiach ochrony środowiska.